EĞİTİM Haber Girişi: 28.04.2022 - 20:37, Güncelleme: 05.05.2022 - 08:43

İZMİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE İL MÜDÜR YARDIMCILARI VE ŞUBE MÜDÜRLERİNE CEZA YAĞDI…

 

İZMİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE İL MÜDÜR YARDIMCILARI VE ŞUBE MÜDÜRLERİNE CEZA YAĞDI…

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarihinde ilk defa Temizeller programının gündeme getirdiği ve ısrarla takip ettiği usulsüz işlemler ve devlet soyuluyor haberlerimiz ses getirdi.
Konu mile alakalı milli eğitim bakanlığının görevlendirdiği bakanlık müfettişleri dosyalara el koyarak titiz bir inceleme sonucunda altı üst düzey yöneticiye ceza yağdırdı. Milli eğitim müdürlüğü il müdür yardımcısı Harun Yazar başta olmak üzere Fuat Uğur Alaattin Bayat Özcan Karpuz ve Özgür Kaplan gitmedikleri sınavlardan hak etmedikleri ücretleri alarak kamuyu zarara uğratmışlardı. Temizeller programının ısrarlı fikri takip yapmasıyla ortaya çıkan bu soyguna bakanlık müfettişleri el koyarak ilgili şahıslara ceza yağdırdı. Öte yandan Torbalı milli eğitim ilçe müdürü Cafer Tosun ile ilgili de görevden el çektirilmesi ve üzerinde bulunan yöneticilik vasıflarının alınması teklifi düzenlenen rapora yansıdı. Bakanlık müfettişleri devlet memurları kanunu olan 657 sayılı kanunun 125.maddesiin ( C ) bendi ‘’Öğrenim durumları nedeniyle yükselebilecekleri kadroların son kademelerinde bulunan Devlet memurlarının, kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının verilmesini gerektiren hallerde, brüt aylıklarının 1/4 ü - 1/2'si kesilir ve tekerrüründe görevlerine son verilir.’’ ve ( I ) bendine göre ‘’ Hizmet içinde Devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunmak’’ düzenledikleri raporu birkaç gün içerisinde tebliğ edecekleri öğrenildi. Milli eğitim kaynaklarımız soruşturmanın derinleştirerek sürdüğü soruşturmaya konu olan daha birçok kişinin ceza almasının muhtemel olduğu söylediler. Haber merkezimizi arayan deneyimli eğitimciler Temizeller programına teşekkür etmeyi de ihmal etmediler. Temizeller programına gelen yoğun ihbarlar arasında konak ilçesinde bulunan e sınav merkezinde daha büyük usulsüzlüklerin olduğu ve bu sınav merkezinde de görevli olan şahısların sınav merkezine gitmediklerini söylediler. Temizeller haber merkezine gelen ihbarlar üzerine harekete geçen Temizeller ekibi hem bu e sınav merkezini ve ilçe müdürlerini şube müdürlerini okul müdürlerini faaliyetlerini mercek altına aldıklarını belirttiler. Öte yandan Temizeller ekibi program yapımcısı usta gazeteci Ahmet Tübcel İzmir milli eğitim İl müdür yardımcısının eşini branşı itibariyle atanamayacağı özel eğitim kurumuna yönetici olarak atayıp hem ek ders hem de sınavlarda hep yedek üye yazılarak maddi menfaat sağlayan sicili kabarık il müdür yardımcılarını, mayıs ayının 13’ünde yayınlanacak olan Temizeller programının ilk bölümünde açıklayacağını söyledi. Temizeller ihbar e mail: temizelleranaliz@gmail.com Temizeller Whatsapp ihbar hattı: 0 533 263 43 78
İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarihinde ilk defa Temizeller programının gündeme getirdiği ve ısrarla takip ettiği usulsüz işlemler ve devlet soyuluyor haberlerimiz ses getirdi.

Konu mile alakalı milli eğitim bakanlığının görevlendirdiği bakanlık müfettişleri dosyalara el koyarak titiz bir inceleme sonucunda altı üst düzey yöneticiye ceza yağdırdı.

Milli eğitim müdürlüğü il müdür yardımcısı Harun Yazar başta olmak üzere Fuat Uğur Alaattin Bayat Özcan Karpuz ve Özgür Kaplan gitmedikleri sınavlardan hak etmedikleri ücretleri alarak kamuyu zarara uğratmışlardı.

Temizeller programının ısrarlı fikri takip yapmasıyla ortaya çıkan bu soyguna bakanlık müfettişleri el koyarak ilgili şahıslara ceza yağdırdı.

Öte yandan Torbalı milli eğitim ilçe müdürü Cafer Tosun ile ilgili de görevden el çektirilmesi ve üzerinde bulunan yöneticilik vasıflarının alınması teklifi düzenlenen rapora yansıdı.

Bakanlık müfettişleri devlet memurları kanunu olan 657 sayılı kanunun 125.maddesiin ( C ) bendi ‘’Öğrenim durumları nedeniyle yükselebilecekleri kadroların son kademelerinde bulunan Devlet memurlarının, kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının verilmesini gerektiren hallerde, brüt aylıklarının 1/4 ü - 1/2'si kesilir ve tekerrüründe görevlerine son verilir.’’ ve ( I ) bendine göre ‘’ Hizmet içinde Devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunmak’’ düzenledikleri raporu birkaç gün içerisinde tebliğ edecekleri öğrenildi. Milli eğitim kaynaklarımız soruşturmanın derinleştirerek sürdüğü soruşturmaya konu olan daha birçok kişinin ceza almasının muhtemel olduğu söylediler.

Haber merkezimizi arayan deneyimli eğitimciler Temizeller programına teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Temizeller programına gelen yoğun ihbarlar arasında konak ilçesinde bulunan e sınav merkezinde daha büyük usulsüzlüklerin olduğu ve bu sınav merkezinde de görevli olan şahısların sınav merkezine gitmediklerini söylediler.

Temizeller haber merkezine gelen ihbarlar üzerine harekete geçen Temizeller ekibi hem bu e sınav merkezini ve ilçe müdürlerini şube müdürlerini okul müdürlerini faaliyetlerini mercek altına aldıklarını belirttiler.

Öte yandan Temizeller ekibi program yapımcısı usta gazeteci Ahmet Tübcel İzmir milli eğitim İl müdür yardımcısının eşini branşı itibariyle atanamayacağı özel eğitim kurumuna yönetici olarak atayıp hem ek ders hem de sınavlarda hep yedek üye yazılarak maddi menfaat sağlayan sicili kabarık il müdür yardımcılarını, mayıs ayının 13’ünde yayınlanacak olan Temizeller programının ilk bölümünde açıklayacağını söyledi.

Temizeller ihbar e mail: temizelleranaliz@gmail.com

Temizeller Whatsapp ihbar hattı: 0 533 263 43 78

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.