EĞİTİM Haber Girişi: 05.01.2022 - 11:48, Güncelleme: 05.01.2022 - 13:09

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE

 

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE

BU PROJE 'İNSAN' İÇİN'
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE BU PROJE 'İNSAN' İÇİN' Türkiye'de öğretmenler ve öğrenciler çok kunuşulacak uluslararası bir projeye imza attı. 'Bana Elini Uzat' başlıklı projeyi Polatlı İnkılap İlkokulundan Gülsen ÖZTÜR ile Maurice Aliberti Esin özgener İlkokulundan  Dilek Fatma DİLLİ yazdı. Projede Türkiye’nin çeşitli illerinden 8 öğretmen yurt dışından 12 öğretmen olmak üzere 22 öğretmen yaklaşık 250 öğrenci yer aldı.  PROJENİN ANA TEMASI Projenin ana teması ise şöyle özetlend.: Ayrımcılık, nefret ve hoşgörüsüzlük halen dünyanın dört bir yanındaki birçok ülkede çatışmaları tetiklemekte; insanları başka yerlere gitmeye zorlamakta ve ortaya, tahammül edilemez acılar çıkartmaktadır. Ortam bu şekildeyken bu konu üzerine bir proje yazmakmak olmazdı. Projede yabancıların ülkeye enteğrasyonu, sevgi ,hoşgörü, yardımlaşma , adalet gibi konular işlenmektedir.Projende aralık ayında jıgsaw planet çalışması ,öğrenci buluşması, yeni yıl kartları ve partner okullara mesajlaşma yapılmıştır.  PROJEDE YER ALAN AKTİF ÖĞRETMENLER Projede aktif olarak rol alacak öğretmenler ve okulları ise şöyle: DİLEK FATMA DİLLİ-MAURİCE ALİBERTİ ESİN ÖZGENER İLKOKULU MENDERES İZMİR GÜLSEN ÖZTÜRK-İNKILAP İLKOKULU POLATLI-ANKARA ELBA PİRNAZAROVA-  ABSHERON CEYRAN BATAN 2NÖMRALİ TAM ORTA MEKTEB HALİME MİRZA-KARAPÜRÇEK ŞEHİT FERHAT MURATOĞLU İLKOKULU ALTINDAĞ-ANKARA SADIKA ÖZLEM YAHŞİN-TOROSLAR ÇAVUŞLU İLKOKULU MERSİN NAZAN GÜNDÜZ- KARAPÜRÇEK ŞEHİT FERHAT MURATOĞLU İLKOKULU ALTINDAĞ-ANKARA ÖZDEM SEVEN Dr. NURETTİN BEYHAN ELBİR İLKOKULU SİNCAN –ANKARA HATİCE KÜBRA GEÇİT- KARAPÜRÇEK ŞEHİT FERHAT MURATOĞLU İLKOKULU ALTINDAĞ-ANKARA LUİS FİLİPE GOMES FERREİRA-LOURİNHA , PORTEKİZ CİHAN ÇETİN –İNKILAP İLKOKULU POLATLI-ANKARA  
BU PROJE 'İNSAN' İÇİN'

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE

BU PROJE 'İNSAN' İÇİN'

Türkiye'de öğretmenler ve öğrenciler çok kunuşulacak uluslararası bir projeye imza attı. 'Bana Elini Uzat' başlıklı projeyi Polatlı İnkılap İlkokulundan Gülsen ÖZTÜR ile Maurice Aliberti Esin özgener İlkokulundan  Dilek Fatma DİLLİ yazdı. Projede Türkiye’nin çeşitli illerinden 8 öğretmen yurt dışından 12 öğretmen olmak üzere 22 öğretmen yaklaşık 250 öğrenci yer aldı. 

PROJENİN ANA TEMASI

Projenin ana teması ise şöyle özetlend.:

Ayrımcılık, nefret ve hoşgörüsüzlük halen dünyanın dört bir yanındaki birçok ülkede çatışmaları tetiklemekte; insanları başka yerlere gitmeye zorlamakta ve ortaya, tahammül edilemez acılar çıkartmaktadır. Ortam bu şekildeyken bu konu üzerine bir proje yazmakmak olmazdı. Projede yabancıların ülkeye enteğrasyonu, sevgi ,hoşgörü, yardımlaşma , adalet gibi konular işlenmektedir.Projende aralık ayında jıgsaw planet çalışması ,öğrenci buluşması, yeni yıl kartları ve partner okullara mesajlaşma yapılmıştır. 

PROJEDE YER ALAN AKTİF ÖĞRETMENLER

Projede aktif olarak rol alacak öğretmenler ve okulları ise şöyle:

DİLEK FATMA DİLLİ-MAURİCE ALİBERTİ ESİN ÖZGENER İLKOKULU MENDERES İZMİR

GÜLSEN ÖZTÜRK-İNKILAP İLKOKULU POLATLI-ANKARA

ELBA PİRNAZAROVA-  ABSHERON CEYRAN BATAN 2NÖMRALİ TAM ORTA MEKTEB

HALİME MİRZA-KARAPÜRÇEK ŞEHİT FERHAT MURATOĞLU İLKOKULU ALTINDAĞ-ANKARA

SADIKA ÖZLEM YAHŞİN-TOROSLAR ÇAVUŞLU İLKOKULU MERSİN

NAZAN GÜNDÜZ- KARAPÜRÇEK ŞEHİT FERHAT MURATOĞLU İLKOKULU ALTINDAĞ-ANKARA

ÖZDEM SEVEN Dr. NURETTİN BEYHAN ELBİR İLKOKULU SİNCAN –ANKARA

HATİCE KÜBRA GEÇİT- KARAPÜRÇEK ŞEHİT FERHAT MURATOĞLU İLKOKULU ALTINDAĞ-ANKARA

LUİS FİLİPE GOMES FERREİRA-LOURİNHA , PORTEKİZ

CİHAN ÇETİN –İNKILAP İLKOKULU POLATLI-ANKARA
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.