ASAYİŞ Haber Girişi: 20.01.2022 - 11:19, Güncelleme: 20.01.2022 - 12:02

SADECE TEMİZELLER'DE... İŞTE İZMİR'DEKİ GÖZALTILARIN DETAYLARI

 

SADECE TEMİZELLER'DE... İŞTE İZMİR'DEKİ GÖZALTILARIN DETAYLARI

NEDEN GÖZALTI YAPILDI?
SADECE TEMİZELLER'DE... İŞTE İZMİR'DEKİ GÖZALTILARIN DETAYLARI Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Nitelikli dolandırıcılık' suçu kapsamında önceki gün  çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturma İzmir'e de sıçramış ve ümlü isimlere kelepçe vurulmuştu. İzmir'de şok etkisi yaratan gözaltıları ilk defa TEMİZELLER okuyucularına duyurmuştu. TERMİZELLLER bugün Ankara ve İzmir'de yaptığı araştırmalarda soruşturmanın detaylarına ulaştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözaltıları 'Cürüm işlemek amacı ile çete ve örgüt kurmak, sahte çek, nitelikli dolandırıcılık, resmî ve özel belgede sahtecilik' suçları kapsamında gerçekleştirdiği belirlendi. Zanlıların ifade almalarına ise bugün başlanılacağı öğrenildi. KOVİD TEŞHİSİ Öte yandan şüphelilerden İ.H.Ö'nün Covid-19 olduğu için hastaneye kaldırıldığı TEMİZELLER'e gelen bilgiler arasında. Yine şüphelilerden M.G ile İ.H.Ö ’in mali müşavirliğini yaptığı iddia edildi. M.G'nin aynı zamanda el konulan Yamanlar Koleji, Alfemo Mobilya, Kavuklar isimli firmalara da kayyum olarak atandığı, Kavuklara ait el konulan AVM’de diğer şüpheli İ.H.Ö'ye ücretsiz ya da çok düşük bedeller ile işyerlerini uzun dönem kiraya verdiği ortaya çıktı. Bunun karşılığında .H.Ö'nün M.G'ye 34 ….. 969 plakalı Audi A5 ve 34 ….. 7864 plakalı BMW 4.18 i araç verdiği iddia edildi. MASAK GİBİ ÇALIŞMIŞLAR Şüphelilerin devletin kuruluşu Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) benzeri bir yapı oluşturduğu, bu yapıyı dernekleştirdikleri ve bu dernek üzerinden saadet zinciri tarzında işlemler ile ile birçok şüpheliyi dolandırdıklarına yönelik suçlamalar da olduğu TEMİZELLER'e gelen bilgiler arasında. İzmir'deki şok operasyonla ilgili iddialar ise kulislerde yankılanmaya devam ediyor. İddiaya göre söz konusu bu operasyonun öncü bir operasyon olduğu ve bu operasyonun İzmir’de yapılacak birçok operasyona ışık tutacağı dillendiriliyor. İzmir’de daha önce belediyelere yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarına kısa zamanda yenilerinin ve ikinci dalgaların da ekleneceğinin de belirten haber kaynakları önümüzde ki günlerin çok şeye gebe olduklarının altını çiziyor. 
NEDEN GÖZALTI YAPILDI?

SADECE TEMİZELLER'DE... İŞTE İZMİR'DEKİ GÖZALTILARIN DETAYLARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Nitelikli dolandırıcılık' suçu kapsamında önceki gün  çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturma İzmir'e de sıçramış ve ümlü isimlere kelepçe vurulmuştu. İzmir'de şok etkisi yaratan gözaltıları ilk defa TEMİZELLER okuyucularına duyurmuştu. TERMİZELLLER bugün Ankara ve İzmir'de yaptığı araştırmalarda soruşturmanın detaylarına ulaştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözaltıları 'Cürüm işlemek amacı ile çete ve örgüt kurmak, sahte çek, nitelikli dolandırıcılık, resmî ve özel belgede sahtecilik' suçları kapsamında gerçekleştirdiği belirlendi. Zanlıların ifade almalarına ise bugün başlanılacağı öğrenildi.

KOVİD TEŞHİSİ

Öte yandan şüphelilerden İ.H.Ö'nün Covid-19 olduğu için hastaneye kaldırıldığı TEMİZELLER'e gelen bilgiler arasında. Yine şüphelilerden M.G ile İ.H.Ö ’in mali müşavirliğini yaptığı iddia edildi. M.G'nin aynı zamanda el konulan Yamanlar Koleji, Alfemo Mobilya, Kavuklar isimli firmalara da kayyum olarak atandığı, Kavuklara ait el konulan AVM’de diğer şüpheli İ.H.Ö'ye ücretsiz ya da çok düşük bedeller ile işyerlerini uzun dönem kiraya verdiği ortaya çıktı. Bunun karşılığında .H.Ö'nün M.G'ye 34 ….. 969 plakalı Audi A5 ve 34 ….. 7864 plakalı BMW 4.18 i araç verdiği iddia edildi.

MASAK GİBİ ÇALIŞMIŞLAR

Şüphelilerin devletin kuruluşu Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) benzeri bir yapı oluşturduğu, bu yapıyı dernekleştirdikleri ve bu dernek üzerinden saadet zinciri tarzında işlemler ile ile birçok şüpheliyi dolandırdıklarına yönelik suçlamalar da olduğu TEMİZELLER'e gelen bilgiler arasında. İzmir'deki şok operasyonla ilgili iddialar ise kulislerde yankılanmaya devam ediyor. İddiaya göre söz konusu bu operasyonun öncü bir operasyon olduğu ve bu operasyonun İzmir’de yapılacak birçok operasyona ışık tutacağı dillendiriliyor.

İzmir’de daha önce belediyelere yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarına kısa zamanda yenilerinin ve ikinci dalgaların da ekleneceğinin de belirten haber kaynakları önümüzde ki günlerin çok şeye gebe olduklarının altını çiziyor. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.