GÜNDEM Haber Girişi: 10.01.2022 - 09:05, Güncelleme: 10.01.2022 - 09:05

UGTF BAŞKANI TÜBCEL'DEN '10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ' AÇIKLAMASI

 

UGTF BAŞKANI TÜBCEL'DEN '10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ' AÇIKLAMASI

DURUMUMUZ VAHİM
Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu (UGTF) Başkanı Ahmet Tübcel, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Basının yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü kuvvet olduğunun altını çizen Ahmet Tübcel, çalışan gazeteciler gününde gazetecilerin başta ekonomik zorluklar olmak üzere sorunlarla boğuştuğuna dikkat çekti. Basının özellikle siyasi çevrelerce sadece 10 Ocak günü hatırlanmasının oldukça düşündürücü olduğunu belirten Tübcel açıklamasında şöyle dedi: EKONOMİ BEL BÜKÜYOR 'Aslında bayram olarak kutlayacağımız bugünü maalesef geleceği belli olmayan bir sektörün temsilcileri olarak kutluyoruz. Çalışan gazetecilerin sorunları bir yana bizler çalışmayan gazetecileri sorunlarını nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz. Özellikle son zamanlarda döviz kurundaki artış nedeniyle televizyon kanallarının ve gazetelerin kapanma noktasına geldiği herkesçe malum. Yerel medyanın durumu oldukça vahim. Şu unutulmamalıdır ki yerel televizyonlar, gazeteler, radyolar, internet haber siteleri yerelin, Anadolu'nun sesisidir.  Ancak hem TÜRKSAT'ın uydu bedellerini yeni kur üzerinden yapması hem de kağıdın dövize endeksli olması yerel ve ulusal medyanın sorunlarını daha içerisinden çıkılmaz bir duruma getirecek ve ortaya çıkan tablo daha ürkütücü hale gelecektir.   GELİN SORUNLARIMIZI ANLATALIM Biz UGTF olarak diyoruz ki, siyasiler, ekonomistler, konunun ilgilileri gelin bir araya gelip önce size sorunlarımız anlatalım sonra da sizlerin yardımıyla ortak fikir ve projelerle  bu karamsar tablodan çıkış yollarını arayalım. Yoksa sonumuzun ne olacağını bile yazmak bana zor geliyor. Sevgili meslektaşlarım sizlere de çok önemli bir mesajım var. Lütfen ama lütfen bir çatı altında yani dernek, federasyon çatısı altında toplanın. Şunu asla unutmayın ki birlikten kuvvet doğar. Şunu unutmayın ki bir olursak önümüzdeki engelleri aşmamız daha kolay olur. İçim buruk olsada dilim söylemek zorunda ' 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz' kutlu olsun...  
DURUMUMUZ VAHİM

Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu (UGTF) Başkanı Ahmet Tübcel, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Basının yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü kuvvet olduğunun altını çizen Ahmet Tübcel, çalışan gazeteciler gününde gazetecilerin başta ekonomik zorluklar olmak üzere sorunlarla boğuştuğuna dikkat çekti. Basının özellikle siyasi çevrelerce sadece 10 Ocak günü hatırlanmasının oldukça düşündürücü olduğunu belirten Tübcel açıklamasında şöyle dedi:

EKONOMİ BEL BÜKÜYOR

'Aslında bayram olarak kutlayacağımız bugünü maalesef geleceği belli olmayan bir sektörün temsilcileri olarak kutluyoruz. Çalışan gazetecilerin sorunları bir yana bizler çalışmayan gazetecileri sorunlarını nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz. Özellikle son zamanlarda döviz kurundaki artış nedeniyle televizyon kanallarının ve gazetelerin kapanma noktasına geldiği herkesçe malum. Yerel medyanın durumu oldukça vahim. Şu unutulmamalıdır ki yerel televizyonlar, gazeteler, radyolar, internet haber siteleri yerelin, Anadolu'nun sesisidir.  Ancak hem TÜRKSAT'ın uydu bedellerini yeni kur üzerinden yapması hem de kağıdın dövize endeksli olması yerel ve ulusal medyanın sorunlarını daha içerisinden çıkılmaz bir duruma getirecek ve ortaya çıkan tablo daha ürkütücü hale gelecektir.  

GELİN SORUNLARIMIZI ANLATALIM

Biz UGTF olarak diyoruz ki, siyasiler, ekonomistler, konunun ilgilileri gelin bir araya gelip önce size sorunlarımız anlatalım sonra da sizlerin yardımıyla ortak fikir ve projelerle  bu karamsar tablodan çıkış yollarını arayalım. Yoksa sonumuzun ne olacağını bile yazmak bana zor geliyor. Sevgili meslektaşlarım sizlere de çok önemli bir mesajım var. Lütfen ama lütfen bir çatı altında yani dernek, federasyon çatısı altında toplanın. Şunu asla unutmayın ki birlikten kuvvet doğar. Şunu unutmayın ki bir olursak önümüzdeki engelleri aşmamız daha kolay olur.

İçim buruk olsada dilim söylemek zorunda ' 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz' kutlu olsun...
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.