GÜNDEM Haber Girişi: 08.08.2022 - 12:35, Güncelleme: 08.08.2022 - 13:54

YİNE MENEMEN YİNE SKANDAL KARAR!

 

YİNE MENEMEN YİNE SKANDAL KARAR!

İzmir'de rutin kontrol için durdurulan ve alkol kontrolü yapılmak istenen Reis Ç, alkol metreyi üflemek istemediği için polisi yerde metrelerce sürükledikten sonra olay yerinden kaçtı. Yaşanan olaydan kısa bir süre sonra yakalanan Reis Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Daha sonra görülen davada Mahkeme, polis memurunun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir bir şekilde yaralandığına dikkat çekerek, Reis Ç'nin tahliyesine karar verdi.
Edinilen bilgiye göre olay, 9 Haziran gecesi Menemen İZBAN önünde uygulama yapan trafik polisleri, R.Ç. yönetimindeki 35 AIT 250 plakalı otomobili durdurdu. Araç sürücüsüyle ilgili uygulamanın yapıldığı sırada polis memuru O.S., alkometre cihazını üflettirmek için kolunu cam kısmından içeriye soktu. Bu sırada sürücü R.Ç., aracını hareket ettirerek kaçmaya başladı. Görevli polis memuru, yaklaşık 15 metre sürüklenerek yaralandı. Kıskıvrak yakalandı Menemen Cumhuriyet Başsavcılığını talimatıyla harekete geçen Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, uygulama noktasından polisi yaralayarak kaçan R.Ç.'yi kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan sürücü, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yaralanan polis memuru ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti. Daha sonra görülen davada hâkim, polis memurunun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir bir şekilde yaralandığına dikkat çekerek, Reis Ç'nin tahliyesine karar verdi. TÜRK POLİSİNİ YERDE SÜRÜKLERİ SERBEST KALDI !   Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, Reis Ç.'nin tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Mahkeme, polis memurunun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir bir şekilde yaralandığına dikkat çekerek Reis Ç.'nin serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme kararında, Reis Ç.'nin tutukluluğunun devamına karar verilmesi durumunun orantılılık ilkesine aykırı olacağını bildirdi. CUMHURBAŞKANI ‘ASILSIN’ DEDİ, MAHKEME ‘SERBESTSİN’ DEDİ… Sokak röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden şahıs tutuklandıktan sonra skandal bir karar ile tahliye edildi. Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Mart'ta, Menemen'de sosyal medyadan yayın yapan bir youtube kanalına verdiği sokak röportajında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edip, kullandığı ifadelerle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama', 'halk arasında korku ve panik yaratma amacıyla tehdit' suçlarını işlediği belirlenen kişi hakkında soruşturma başlatmıştı. Kısa süre içerisinde yakalanıp soruşturması tamamlanan sanık tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Cezaevinde 21 gün tutuklu kalan sanık V.Y Menemen 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin anlaşılamayan kararıyla tahliye edilmişti.
İzmir'de rutin kontrol için durdurulan ve alkol kontrolü yapılmak istenen Reis Ç, alkol metreyi üflemek istemediği için polisi yerde metrelerce sürükledikten sonra olay yerinden kaçtı. Yaşanan olaydan kısa bir süre sonra yakalanan Reis Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Daha sonra görülen davada Mahkeme, polis memurunun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir bir şekilde yaralandığına dikkat çekerek, Reis Ç'nin tahliyesine karar verdi.

Edinilen bilgiye göre olay, 9 Haziran gecesi Menemen İZBAN önünde uygulama yapan trafik polisleri, R.Ç. yönetimindeki 35 AIT 250 plakalı otomobili durdurdu. Araç sürücüsüyle ilgili uygulamanın yapıldığı sırada polis memuru O.S., alkometre cihazını üflettirmek için kolunu cam kısmından içeriye soktu. Bu sırada sürücü R.Ç., aracını hareket ettirerek kaçmaya başladı. Görevli polis memuru, yaklaşık 15 metre sürüklenerek yaralandı.

Kıskıvrak yakalandı
Menemen Cumhuriyet Başsavcılığını talimatıyla harekete geçen Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, uygulama noktasından polisi yaralayarak kaçan R.Ç.'yi kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan sürücü, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yaralanan polis memuru ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

Daha sonra görülen davada hâkim, polis memurunun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir bir şekilde yaralandığına dikkat çekerek, Reis Ç'nin tahliyesine karar verdi.

TÜRK POLİSİNİ YERDE SÜRÜKLERİ SERBEST KALDI !

 

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, Reis Ç.'nin tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Mahkeme, polis memurunun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir bir şekilde yaralandığına dikkat çekerek Reis Ç.'nin serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme kararında, Reis Ç.'nin tutukluluğunun devamına karar verilmesi durumunun orantılılık ilkesine aykırı olacağını bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ‘ASILSIN’ DEDİ, MAHKEME ‘SERBESTSİN’ DEDİ…

Sokak röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden şahıs tutuklandıktan sonra skandal bir karar ile tahliye edildi.  Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Mart'ta, Menemen'de sosyal medyadan yayın yapan bir youtube kanalına verdiği sokak röportajında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edip, kullandığı ifadelerle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama', 'halk arasında korku ve panik yaratma amacıyla tehdit' suçlarını işlediği belirlenen kişi hakkında soruşturma başlatmıştı. Kısa süre içerisinde yakalanıp soruşturması tamamlanan sanık tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Cezaevinde 21 gün tutuklu kalan sanık V.Y Menemen 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin anlaşılamayan kararıyla tahliye edilmişti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.