ASAYİŞ Haber Girişi: 02.02.2022 - 07:39, Güncelleme: 02.02.2022 - 10:56

KAÇAKÇI MEHMET MÜDÜRE TOSLADI... FABRİKA KURMUŞLAR...

 

KAÇAKÇI MEHMET MÜDÜRE TOSLADI... FABRİKA KURMUŞLAR...

KEMELPAŞA, TORBALI VE BUCA'DA OPERASYON
İzmir'e Mersin'den atanan ve neler yapacağı İzmirliler tarafından merakla beklenen İzmir Emniyet MüdürüMehmet Şahne ve mesai arkadaşları Cumhuriyet tarihinin en büyük sigara kaçakçılığı operasyonuna imza attı. İzmir Polisi aynı sigara şirketleri gibi fabrika kurup kaçak sigara imal eden kaçakçılara tokat gibi operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda 10 milyon 302 bin adet doldurulmuş sigara ele geçirilirken, kaçak ürünlerin piyasa değerinin 50 milyon TL olduğunun altı çizildi.  KEMALPAŞA-TORBALI VE BUCA'DA OPERASYON İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak sigara üretimi, dağıtımı ve satışını yapan kişilere yönelik yapılan teknik ve fizik takibin sonucunda operasyon düzenledi. Ekipler, Kemalpaşa ilçesinde 1 üretim adresi, Buca ilçesinde 1 depo ve Torbalı ilçesinde 1 araçta eş zamanlı arama gerçekleştirdi. Yapılan aramalarda 10 milyon 302 bin adet doldurulmuş sigara, 460 bin adet boş makaron, 5.5 ton kıyılmış tütün, 8 milyon adet sigara filtresi, 2.5 ton sigara filtre kağıdı, 850 kilogram sigara kağıdı, 432 kilogram nargile tütünü ele geçirilirken, 1 adet makine bandı ve üretim ünitesinin olduğu kaçak sigara fabrikasına el konuldu. PİYASA DEĞERİ 55 MİLYON LİRA Operasyonda elde edilen kaçak ürünlerin piyasa değerinin yaklaşık 50 milyon TL olduğu belirlenirken, yakalanan 18 şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatıldı. Operasyon, Cumhuriyet tarihinin tek kaçak fabrika ve tek seferde en büyük dolu makaron sigara ele geçirilen operasyonu oldu.  
KEMELPAŞA, TORBALI VE BUCA'DA OPERASYON

İzmir'e Mersin'den atanan ve neler yapacağı İzmirliler tarafından merakla beklenen İzmir Emniyet MüdürüMehmet Şahne ve mesai arkadaşları Cumhuriyet tarihinin en büyük sigara kaçakçılığı operasyonuna imza attı. İzmir Polisi aynı sigara şirketleri gibi fabrika kurup kaçak sigara imal eden kaçakçılara tokat gibi operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda 10 milyon 302 bin adet doldurulmuş sigara ele geçirilirken, kaçak ürünlerin piyasa değerinin 50 milyon TL olduğunun altı çizildi. 

KEMALPAŞA-TORBALI VE BUCA'DA OPERASYON

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak sigara üretimi, dağıtımı ve satışını yapan kişilere yönelik yapılan teknik ve fizik takibin sonucunda operasyon düzenledi. Ekipler, Kemalpaşa ilçesinde 1 üretim adresi, Buca ilçesinde 1 depo ve Torbalı ilçesinde 1 araçta eş zamanlı arama gerçekleştirdi. Yapılan aramalarda 10 milyon 302 bin adet doldurulmuş sigara, 460 bin adet boş makaron, 5.5 ton kıyılmış tütün, 8 milyon adet sigara filtresi, 2.5 ton sigara filtre kağıdı, 850 kilogram sigara kağıdı, 432 kilogram nargile tütünü ele geçirilirken, 1 adet makine bandı ve üretim ünitesinin olduğu kaçak sigara fabrikasına el konuldu.

PİYASA DEĞERİ 55 MİLYON LİRA

Operasyonda elde edilen kaçak ürünlerin piyasa değerinin yaklaşık 50 milyon TL olduğu belirlenirken, yakalanan 18 şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatıldı. Operasyon, Cumhuriyet tarihinin tek kaçak fabrika ve tek seferde en büyük dolu makaron sigara ele geçirilen operasyonu oldu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.